Dome Light – Sprawdzone Mapy HDRI i ich edycja

Światło Dome Light i Mapy HDRI to jeden z najlepszych sposobów oświetlenia sceny wnętrza i zewnętrza naturalnym światłem. Wielka ilość darmowych i wysokiej jakości map HDRI sprawiła, że profesjonalne wizualizacje są na wyciągnięcie ręki.

Które Mapy HDRI polecam: 

Przy oświetlaniu scen zewnętrza i wnętrza bardzo dobrą praktyką jest użycie światła Dome Light wraz z mapą HDRI. Przygotowałam dzisiaj dla Ciebie 3 sprawdzone mapy HDRI, które możesz wykorzystać przy swoich projektach: (wystarczy kliknąć w nazwę mapy aby przejść do strony)

Dry Field

Freight Station

Cannon

Uwaga! Jeżeli wprowadzisz mapę HDRI, pamiętaj aby ją obrócić. Domyślne ustawienie lokalizacji mapy może nie dawać zadowalających efektów. Obrócenie mapy HDRI sprawi, że wizualizacja będzie inaczej oświetlona. Wystarczy, że:
1. Wejdziesz w ustawienia mapy HDRI
2. Obrócisz mapę w poziomie przy Rotate H

 

 

Co jeśli nie podoba mi się widok za oknem? 

Pamiętaj, że widok za oknem, który pochodzi ze światła Dome Light zawsze można zmienić. Wystarczy, że:

1. Przejdziesz do światła dome light – options – oznaczysz światło jako invisible.

2. Przejdziesz do ustawień renderu – settings – environment – background i ustawisz mapę HDRI, która będzie odpowiadać tylko za tło za oknem. Nie będzie ona oświetlać wnętrza. Za oświetlenie wnętrza odpowiada światło Dome Light.

2.

To wszystko w dzisiejszym newsletterze. Jeżeli jest temat o którym chcesz poczytać – daj znać. Odpowiedz na tego maila 😉

P.S Na naszym kanale na Youtube dodaliśmy nowy materiał na temat tworzenia materiału dla Dywanu oraz ustawiania funkcji V-Ray Fur. Zapraszamy do obejrzenia 😉
Stwórz Dywan za pomocą V-Ray Fur.

Monika Wiecha
https://educk.pl/